Pasza dla koni niskoenergetyczna Nuba Slimmer Musli koncentrat. Worek 20kg

NMSPK20003

94,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Dla: konie ze skłonnościami do tycia, konie z problemami metabolicznymi, konie i kuce z nadwagą
Cechy charakterystyczne: bez owsa, wysokowłóknista, niska zawartość tłuszczu, niskoenergetyczna, nie zawiera pełnego ziarna zbóż, niski indeks glikemiczny,
Dostępne opakowania: worek 20 kg

Więcej informacji

Nuba Slimmer Musli to pasza głownie dedykowana koniom z nadwagą, ze skłonnościami do tycia oraz koniom z chorobami metabolicznymi, których dieta musi być uboga w cukry.
Pasza niskoenergetyczna dzięki minimalnej zawartości komponentów pochodzących ze zbóż w połączeniu ze skoncentrowaną ilością składników 
ilością składników odżywczych jest doskonałą niskokaloryczną dzienną dawką pożywienia. Duży udział w mieszance stanowi włókno pochodzące między innymi z łuski owsa, łuski sojowej oraz słonecznikowej, a także z otrębów jęczmiennych i owsianych, co w połączeniu z sieczką ze słomy owsianej sprzyja dokładnemu przeżuwaniu posiłku i powoduje dłuższe uczucie sytości. Wysoki udział magnezu pomaga regulować poziom cukru we krwi, co jest niezwykle ważne dla koni mających problem z insulinoopornością.
Indeks glikemiczny został dobrany na poziomie odpowiednim także dla koni z problemami metabolicznymi. Dodatek elektrolitów pomaga utrzymać ich prawidłowy poziom przy odchudzających treningach.
Pasza jest także odpowiednia dla koni nie pracujących będących w dobrej kondycji ( z waga prawidłową) jako uzupełnienie codziennego żywienia sianem, owsem lub/i trawą. Może być tez stosowana jako koncentrat. Stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie wymaga żadnej dodatkowej suplementacji.*


*w przypadku braku wcześniej stwierdzonych znacznych niedoborów. Jeżeli uprzednio stwierdzone zostały niedobory konieczne może okazać się ich dodatkowe uzupełnienie.

Skład i analiza

Łuska słonecznika, łuska sojowa, mączka z traw, sieczka z lucerny, mączka z lucerny, otręby owsiane, łuska owsa, otręby jęczmienne, wytłoki z jabłek, sieczka ze słomy owsianej, siemię lniane, wysłodki buraczane niemelasowane, drożdże paszowe, marchew suszona płatkowana, burak suszony płatkowany, chlorek sodu, tlenek magnezu, chelat cynku, chelat miedzi, probiotyk, aromat, selen.


energia 8,51 MJ
białko 76,72 g
wapń(Ca) 4,59 g
fosfor(P) 2,18 g
magnez(Mg) 7,97 g
żelazo (Fe) 149,29 mg
miedź (Cu) 339,08 mg
cynk (Zn) 1017,11 mg
mangan (Mn) 31,2 mg
selen (Se) 0,66 mg
potas (K) 12,22 g
sód (Na) 4,34 g
chlor (Cl) 8,68 g
włókno 28,05 %
tłuszcz 4,86 %
skrobia i cukty proste <10%

Powyższe dane należy rozpatrywać w połączeniu z sianem przeciętnej jakości, gdyż mieszanka została zbilansowana z paszą objętościową w ilości uwzględniającej rodzaj wykonywanej pracy przez konia.

Zalecane dawkowanie

Mieszanka paszowa przeznaczona do stosowania jako jedyna pasza treściwa w dawce. Podawać w ilości około 150 g paszy na 100 kg masy ciała konia dziennie. Nie przekraczać ilości 2 kg na jeden posiłek.

Przykładowa dawka dzienna dla konia o masie 500 kg to 0,75 kg paszy plus 8 kg siana.
Mieszanka została zbilansowana z sianem przeciętnej jakości, w ilości uwzględniającej rodzaj wykonywanej pracy przez konia.

Opinie

Oceń 
-->
2018-07-04

Pasza Slimer

Mam 2 kuce, ktore nie pracuja. Uwazam, ze pasza Slimmer jest najlepsza dla moich kopytnych, a one zajadaja ja ze smakiem! Wszystko dzieki konsultacji z dietetykiem, pasza zostala dobrana idealnie. Nubaequi jest poprostu najlepsza firma produkujaca pasze dla naszych kopytnych! :)

  Oceń 
  -->
  2018-01-11

  Mój koń ją pokochał ❤️

  Mój koń z powodu kontuzji miał długą przerwę w treningach i co za tym idzie trochę przybyło jej brzuszka. Z pomocą fachowych dietetyków Nuba Equi i właśnie tej paszy koń wrócił do formy. Z racji tego że koń jest dość wybredny początkowo nie chciał jeść granulatu ale bardzo szybko zasmakowała jej całość paszy. W końcu wiadomo jakie jedzonko dla koni jest najlepsze

   Oceń 
   -->
   2017-05-10

   Slimmer Musli

   Bardzo polecam,super pasza dla koni i kucy które nie mogą zachować właściwej wagi .
   Od kiedy zaczęłam stosować tą pasze,nie ma żadnych problemów, a kuc(15l)jest w znakomitej formie i osiąga same sukcesy sportowe!

    Napisz swoją opinię!

    Napisz opinię

    Nuba Slimmer Musli - pasza niskoenergetyczna, koncentrat -worek 20kg

    Nuba Slimmer Musli - pasza niskoenergetyczna, koncentrat -worek 20kg

    Dla: konie ze skłonnościami do tycia, konie z problemami metabolicznymi, konie i kuce z nadwagą
    Cechy charakterystyczne: bez owsa, wysokowłóknista, niska zawartość tłuszczu, niskoenergetyczna, nie zawiera pełnego ziarna zbóż, niski indeks glikemiczny,
    Dostępne opakowania: worek 20 kg

    Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: