Pasza dla koni bez owsa ziołowa Nuba 7Herbs Musli. Worek 20kg

NMSPK20010

90,00 zł


Wysyłka do 7 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Dla: konie i kuce w umiarkowanym treningu, pasza z domieszką dobroczynnych ziół, wzmacnia organizm,

Cechy charakterystyczne: dodatek ziół, bez owsa, wysoka zawartość włókna,

Dostępne opakowania: worek 20 kg

Więcej informacji

Nuba 7Herbs Musli to pełnowartościowa ziołowa pasza nie zawierająca owsa. Zawartość energii jest na umiarkowanym poziomie dlatego pasza dedykowana jest dla koni użytkowanych w lekkich treningach lub pracujących kilka razy w tygodniu. Kompozycja ziół dodana do mieszanki wspomaga procesy trawienne, stymuluje układ odpornościowy oraz korzystnie wpływa na układ oddechowy konia. Tłuszcz i kwasy nienasycone z siemienia lnianego nadają połysk sierści, wzmacniają skórę i kopyta. Dodatkowo wysoka zawartość włókna oraz mikroelementów optymalizuje procesy metaboliczne. Wysoka strawność musli pozwala na pełne wykorzystanie jego wartości odżywczych. Pasza ta doskonale pływa na samopoczucie koni i wspomaga ich zdrowie. Jej wspaniały aromat i smak na pewno przypadnie do gustu koniom lubiącym ziołowe mieszanki. Pasza stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie wymaga żadnej dodatkowej suplementacji.* 
*w przypadku braku wcześniej stwierdzonych znacznych niedoborów. Jeżeli uprzednio stwierdzone zostały niedobory konieczne może okazać się ich dodatkowe uzupełnienie.

Skład i analiza

Jęczmień mikronizowany płatkowany, sieczka z lucerny, mączka z lucerny, otręby owsiane, łuska owsa, kukurydza mikronizowana płatkowana, otręby pszenne, wysłodki buraczane niemelasowane, łuska sojowa, siemię lniane, łuska słonecznika, otręby ryżowe, słonecznik w łupinie, mieszanka ziół, marchew suszona płatkowana, burak suszony płatkowany, chlorek sodu, drożdże, tlenek magnezu, chelat cynku, probiotyk, chelat miedzi.

energia          11,04 MJ
białko             82,7 g
wapń (Ca)       5,4g
fosfor (P)        3,5g
magnez (Mg)  4,64g
żelazo (Fe)     127,17 mg
miedź (Cu)     102,77 mg
cynk (Zn)        289,7mg
mangan (Zn)   37,16 mg
selen (Se)       0,16 mg
potas (K)        7,27 g
sód (Na)          2,93 g
chlor (Cl)        5,25 g
włókno            13,69 %
tłuszcz            5,27%Powyższe dane należy rozpatrywać w połączeniu z sianem przeciętnej jakości, gdyż mieszanka została zbilansowana z paszą objętościową w ilości uwzględniającej rodzaj wykonywanej pracy przez konia.

Zalecane dawkowanie

Mieszanka paszowa przeznaczona do stosowania jako jedyna pasza treściwa w dawce. Podawać w ilości około 500 g paszy na 100 kg masy ciała konia dziennie. Nie przekraczać ilości 2 kg na jeden posiłek.

Przykładowa dawka dzienna dla konia o masie 500 kg to 2,5 kg paszy plus 8-9 kg siana.
Mieszanka została zbilansowana z sianem przeciętnej jakości, w ilości uwzględniającej rodzaj wykonywanej pracy przez konia.

Opinie

Oceń 
-->
2020-01-20

Polecam!

Bardzo polecam paszę. Rewelacyjny skład i zapach. Stosuje regularnie i już od dawna. Mój koń je ją ze smakiem. Bardzo polecam! Jest pełna świetnych ziół, dzięki temu nie musi dostawać ich oddzielenie.

  Oceń 
  -->
  2017-05-26

  smacznie i zdrowo

  Pięknie pachnące musli, które zawiera wszystko czego potrzebuje Twój koń. Bardzo dobrze wpływa na kondycję i wygląd konia (mój zaczął się wypełniać - tyć już po pierwszych workach) a co najważniejsze nie powoduje nadpobudliwości u konia. Dodatkowo dobrze wpływa na perystaltykę jelit a koń chętnie ją zjada :) Gorąco polecam!

   Oceń 
   -->
   2017-04-04

   Polecam!

   Bardzo przyjemnie pachnąca pasza, mój koń zjada ją w pierwszej kolejności przed jabłkiem. Jest sypka, nic się w niej nie klei. Dzięki swojej formie jest zjada pomału, dokładnie przeżuwana. Mój koń ma na niej dużo energii i dobrze się czuje, zatem jak najbardziej polecam :)

    Napisz swoją opinię!

    Napisz opinię

    Nuba 7Herbs Musli - worek 20kg

    Nuba 7Herbs Musli - worek 20kg

    Dla: konie i kuce w umiarkowanym treningu, pasza z domieszką dobroczynnych ziół, wzmacnia organizm,

    Cechy charakterystyczne: dodatek ziół, bez owsa, wysoka zawartość włókna,

    Dostępne opakowania: worek 20 kg

    Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: