Pasza klaczy źrebnych i karmiących Nuba Mammy Musli Balancer. Worek 20kg

NMSCB20003

129,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Dla: klaczy źrebnych od 9 miesiąca

Cechy charakterystyczne: wysokowłóknista, wysoka zawartość energii, wysokobiałkowa, zwiększona zawartość lizyny, zbilansowana zawartość makro i mikroelementów

Dostępne opakowania: worek 20 kg

Więcej informacji

Nuba Mammy Musli to pasza skomponowana dla klaczy źrebnych od dziewiątego miesiąca ciąży oraz dla klaczy podczas laktacji. Okres ten jest najbardziej obciążający dla organizmu matki. Charakteryzuje go drastyczny wzrost zapotrzebowania na składniki pokarmowe, w szczególności na energię oraz białko, a także poszczególne mikro i makroelementy oraz niektóre witaminy. To właśnie w tym okresie ciąży źrebię zwiększa masę o ok. 60%, rozrastają się jego narządy wewnętrzne i ostatecznie kształtuje się układ kostny i nerwowy. W tym czasie także w wątrobie źrebięcia musi zostać zmagazynowana miedź, gdyż mleko matki zawiera niewielką ilość tego pierwiastka. Kolejne 200 kg źrebię przybiera w zaledwie kilka miesięcy po porodzie, co stawia duży nacisk na jakość laktacji u klaczy. Źrebięta po narodzeniu są zaopatrywane w makro i mikroelementy w najbardziej bezpieczny i naturalny sposób - z mlekiem matki. Organizm klaczy dodatkowo obciąża stres związany z porodem i opieką nad noworodkiem.
Pasza Mammy zapewnie pokrycie wszystkich wyżej wymienionych potrzeb. Szczególnie starannie komponowano wapń, fosfor oraz magnez, które są konieczne do prawidłowego wzrostu źrebięcia bez szkody dla organizmu matki. Optymalna zawartość oraz wzajemny stosunek tych minerałów minerałów gwarantuje ich odpowiednią przyswajalność. Kompozycja tej mieszanki zapewni prawidłowy rozwój płodu oraz doskonałe, wartościowe mleko podczas laktacji dzięki odpowiedniemu pokryciu potrzeb żywieniowych klaczy. Pasza stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie wymaga żadnej dodatkowej suplementacji.*


*w przypadku braku wcześniej stwierdzonych znacznych niedoborów. Jeżeli uprzednio stwierdzone zostały niedobory konieczne może okazać się ich dodatkowe uzupełnienie.

Skład i analiza

Jęczmień mikronizowany płatkowany, otręby pszenne, kukurydza mikronizowana płatkowana, lucerna mączka, soja mikronizowana, wysłodki buraczane niemelasowane, siemię lniane, łuska słonecznika, otręby ryżowe, fofsoran dwuwapniowy, wytłoki jabłkowe, marchew suszona płatkowana, burak suszony płatkowany, tlenek magnezu, chleb świętojański, węglan wapnia, drożdże paszowe, chelat cynku, probiotyk, aromat, algi morskie, chelat miedzi, selen.


energia 11,08 MJ
białko 97,4 g
wapń (Ca) 11,5 g
fosfor (P) 8,1 g
magnez (Mg) 7,51 g
żelazo (Fe) 103,75 mg
miedź (Cu) 147,9 mg
cynk (Zn) 529,2 mg
mangan (Zn) 50,45 mg
selen (Se) 1,13 mg
potas (K) 9,38 g
sód (Na) 0,38 g
chlor (Cl) 1,26 g
włókno 10,54 %
tłuszcz 6,13 %
lizyna 5,56 g
metionina + cysteina 4,09 g

Powyższe dane należy rozpatrywać w połączeniu z sianem przeciętnej jakości, gdyż mieszanka została zbilansowana z paszą objętościową w ilości uwzględniającej przeznaczenie konia.

Zalecane dawkowanie

Mieszanka paszowa uzupełniająca przeznaczona do stosowania pół na pół z owsem. Nie przekraczać ilości 2 kg paszy (włącznie z owsem) na jeden posiłek. Podawać w ilości około 250 g paszy balancer na 100 kg masy ciała klaczy źrebnej i w pierwszym okresie laktacji, 0,2 kg na 100 kg masy ciała klaczy po trzecim miesiącu laktacji.

Przykładowa dawka dzienna dla klaczy o masie 500 kg to:
- 8-11 miesiąc źrebności: 1-1,5 kg paszy balancer, 1-1,5 kg owsa plus 10 kg siana,
- pierwsze trzy miesiące laktacji: 1-1,5 kg paszy balancer, 2 kg owsa plus 10 kg siana,
- po trzecim miesiącu laktacji: 1 kg paszy balancer, 1,5-2 kg owsa plus 10 kg siana.
Mieszanka została zbilansowana z sianem przeciętnej jakości, w ilości uwzględniającej przeznaczenie konia.

Wskazówka: Przed porodem wskazane jest rozłożenie dziennej dawki pokarmowej na kilka małych porcji. Nie należy przekraczać zalecanych ilości ze względu na wysoki poziom składników mineralnych w paszy. W przypadku słabej jakości pastwiska lub siana polecamy podawać dodatek lucerny jako uzupełnienie codziennego żywienia.

Opinie

Oceń 
-->
2017-08-05

pasze dla hodowców

Od ponad roku korzystam z serii pasz dla hodowców , zarówno w okresie ciązy , jak i równiez teraz w okresie laktacji i ponownego zaźrebiania klaczy oraz z paszy dla źrebiąt ; w mojej opinii są to pasze wysokiej jakości , co w połączeniu z dobrej jakości sianem , jęczmieniem mikronizowanym ,zestawem ziół pozwala utrzymać dobrostan moich zwierząt oraz sukces hodowlany.Pozdrawiam serdecznie

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Nuba Mammy Musli Balancer - pasza dla klaczy - worek 20kg

  Nuba Mammy Musli Balancer - pasza dla klaczy - worek 20kg

  Dla: klaczy źrebnych od 9 miesiąca

  Cechy charakterystyczne: wysokowłóknista, wysoka zawartość energii, wysokobiałkowa, zwiększona zawartość lizyny, zbilansowana zawartość makro i mikroelementów

  Dostępne opakowania: worek 20 kg

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: