Nuba Grow1 Musli Balancer Zobacz większe

Pasza dla koni rocznych Musli Balancer Nuba Grow1. Worek 20kg

NMSCB20006

119,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Dla: roczniaków; koni w wieku od 12 do 24 miesięcy, młodzież,

Cechy charakterystyczne: Wysokowłóknista, z otrębami ryżowymi, dużo lucerny, wysoka zawartość cynku i selenu, zbilansowana zawartość makro i mikroelementów,

Dostępne opakowania: worek 20 kg i wiadro 15 kg.

Więcej informacji

Nuba Grow1 Musli jest przeznaczona dla źrebiąt rosnących, w wieku od 12 do 24 miesięcy. Składniki zawarte w musli pozytywnie wpływają na harmonijny i prawidłowy wzrost młodych koni. Grow1 dostarcza wysokiej jakości białka bogatego w niezbędne aminokwasy egzogenne, zawiera również otręby ryżowe, które dzięki zawartości gamma oryzanolu wspomagają rozwój tkanki mięśniowej oraz są doskonałym źródłem witamin z grupy B i witaminy E. Także selen jest nieodzowny dla prawidłowego rozwoju mięśni. Natomiast cynk jest niezbędny dla zdrowej skóry i błon śluzowych. Dodatek soi mikronizowanej wzbogaca mieszankę o dodatkową lizynę, co zapewnia jej odpowiednią podaż i determinuje prawidłową syntezę białek. Komponenty wysokowłókniste, min. lucerna, otręby, łuska słonecznika i wysłodki buraczane, wspomagają prawidłowy rozwój i pracę układu pokarmowego. Zawarta w musli mączka z lucerny jest doskonałym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia, które w połączeniu z fosforem zapewnia prawidłowy rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego. Pasza wspomaga odporność i zdrowy rozwój młodzieży. Stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie wymaga dodatkowej suplementacji.*

*w przypadku braku wcześniej stwierdzonych znacznych niedoborów. Jeżeli uprzednio stwierdzone zostały niedobory konieczne może okazać się ich dodatkowe uzupełnienie.

Skład i analiza

Jęczmień mikronizowany płatkowany, lucerna mączka, otręby pszenne, kukurydza mikronizowana płatkowana, wysłodki buraczane niemelasowane, otręby owsiane, otręby ryżowe, siemię lniane, łuska słonecznika, soja mikronizowana, marchew suszona płatkowana, burak suszony płatkowany, drożdże paszowe, chelat cynku, probiotyk, aromat, chelat miedzi, selen.

energia 11,04 MJ
białko 88,0 g
wapń (Ca) 6,9 g
fosfor (P) 4,3 g
magnez (Mg) 2,88 g
żelazo (Fe) 95,73 mg
miedź (Cu) 126,2 mg
cynk (Zn) 480,9 mg
mangan (Zn) 46,57 mg
selen (Se) 1,1 mg
potas (K) 10,55 g
sód (Na) 0,42 g
chlor (Cl) 1,69 g
włókno 14,53 %
tłuszcz 5,41 %
lizyna 4,97 g
metionina + cysteina 3,47 g


Powyższe dane należy rozpatrywać w połączeniu z sianem przeciętnej jakości, gdyż mieszanka została zbilansowana z paszą objętościową w ilości uwzględniającej wiek konia.

Zalecane dawkowanie

Mieszanka paszowa uzupełniająca przeznaczona do stosowania pół na pół z owsem. Podawać w ilości około 400 g paszy balancer na 100 kg masy ciała konia dziennie. Nie przekraczać ilości 1 kg paszy (włącznie z owsem) na jeden posiłek.

Przykładowa dawka dzienna dla konia o masie 350 kg (dla rasy szlachetnej, gdzie dorosły osobnik waży 500 kg to wiek około 12 miesięcy, natomiast koń mający 18 miesięcy waży już około 400 kg, 24 miesiące - 450 kg) to 1,4 kg paszy, 1,4 kg owsa plus 7 kg siana.
Mieszanka została zbilansowana z sianem przeciętnej jakości, w ilości uwzględniającej wiek konia.

Wskazówka: Należy unikać przekarmiania źrebiąt i koni w okresie intensywnego wzrostu. Nadmierne otłuszczenie, przez co zbyt duża masa ciała oraz zbyt szybki wzrost może powodować zaburzenia rozwoju kośćca np. osteochondrozę, chipy lub przykurcze ścięgien.

Opinie

Oceń 
-->
2017-06-20

Polecam!

Mój koń w ciągu dwóch miesięcy karmienia paszą Grow1 przybrał znacząco na wadze, wygląda lepiej, sierść lśni i ma siłę do szaleństw na padoku. Gorąco polecam!

  Oceń 
  -->
  2017-05-25

  Polecam bardzo!

  Odkąd stosuje pasze u moich dwóch źrebaków ich kondycja sierści poprawiła się diametralnie! Byłam pod wrażeniem jak po dosłownie miesiącu, sierść zaczęła dosłownie błyszczeć, a na całym grzbiecie i sądzie pojawiły się jabłuszka. Pasza idealna aby konik się zaokrąglił i aby jego stan sierści się poprawił. Składniki bardzo dobrze dobrane, pasza pięknie pachnie i chętnie jest zjadana przez konie. Polecam z całego serca!!

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Nuba Grow1 Musli Balancer - pasza dla roczniaków - worek 20kg

  Nuba Grow1 Musli Balancer - pasza dla roczniaków - worek 20kg

  Dla: roczniaków; koni w wieku od 12 do 24 miesięcy, młodzież,

  Cechy charakterystyczne: Wysokowłóknista, z otrębami ryżowymi, dużo lucerny, wysoka zawartość cynku i selenu, zbilansowana zawartość makro i mikroelementów,

  Dostępne opakowania: worek 20 kg i wiadro 15 kg.

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: