Nuba Grow1 Musli Zobacz większe

Pasza dla koni rocznych Nuba Grow1 Musli. Worek 20kg

NMSCK20006

89,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Dla: roczniaków; koni w wieku od 12 do 24 miesięcy, młodzież,

Cechy charakterystyczne: Wysokowłóknista, z otrębami ryżowymi, dużo lucerny, wysoka zawartość cynku i selenu, zbilansowana zawartość makro i mikroelementów,

Dostępne opakowania: worek 20 kg i 15 kg.

Więcej informacji

Nuba Grow1 Musli jest przeznaczona dla źrebiąt rosnących, w wieku od 12 do 24 miesięcy. Składniki zawarte w musli pozytywnie wpływają na harmonijny i prawidłowy wzrost młodych koni. Grow 1 dostarcza wysokiej jakości białka bogatego w niezbędne aminokwasy egzogenne, zawiera również otręby ryżowe, które dzięki zawartości gamma oryzanolu wspomagają rozwój tkanki mięśniowej oraz są doskonałym źródłem witamin z grupy B i witaminy E. Także selen jest nieodzowny dla prawidłowego rozwoju mięśni. Natomiast cynk jest niezbędny dla zdrowej skóry i błon śluzowych. Dodatek soi mikronizowanej wzbogaca mieszankę o dodatkową lizynę, co zapewnia jej odpowiednią podaż i determinuje prawidłową syntezę białek. Komponenty wysokowłókniste, min. lucerna, otręby, łuska słonecznika i wysłodki buraczane, wspomagają prawidłowy rozwój i pracę układu pokarmowego. Zawarta w musli mączka z lucerny jest doskonałym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia, które w połączeniu z fosforem zapewnia prawidłowy rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego. Pasza wspomaga odporność i zdrowy rozwój młodzieży. Stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie wymaga dodatkowej suplementacji.*

*w przypadku braku wcześniej stwierdzonych znacznych niedoborów. Jeżeli uprzednio stwierdzone zostały niedobory konieczne może okazać się ich dodatkowe uzupełnienie.

Skład i analiza

Lucerna mączka, jęczmień mikronizowany płatkowany, owies mikronizowany płatkowany, otręby pszenne, otręby owsiane, łuska owsa, wysłodki buraczane niemelasowane, kukurydza mikronizowana płatkowana, otręby ryżowe, siemię lniane, łuska słonecznika, soja mikronizowana, marchew suszona płatkowana, burak suszony płatkowany, drożdże paszowe, chelat cynku, probiotyk, aromat, chelat miedzi, selen.

energia 10,88 MJ
białko 89,2 g
wapń (Ca) 7,1 g
fosfor (P) 4,5 g
magnez (Mg) 2,97 g
żelazo (Fe) 96,03 mg
miedź (Cu) 50,96 mg
cynk (Zn) 211,6 mg
mangan (Zn) 52,1 mg
selen (Se) 0,2 mg
potas (K) 10,65 g
sód (Na) 0,43 g
chlor (Cl) 1,67 g
włókno 15,52 %
tłuszcz 5,64 %
lizyna 5,28 g
metionina + cysteina 3,72 g

Powyższe dane należy rozpatrywać w połączeniu z sianem przeciętnej jakości, gdyż mieszanka została zbilansowana z paszą objętościową w ilości uwzględniającej wiek konia.

Zalecane dawkowanie

Mieszanka paszowa przeznaczona do stosowania jako jedyna pasza treściwa w dawce. Podawać w ilości około 750g na 100kg masy ciała konia dziennie. Nie przekraczać ilości 1 kg na jeden posiłek.

Przykładowa dawka dzienna dla konia o masie 350 kg (dla rasy szlachetnej, gdzie dorosły osobnik waży 500 kg to wiek około 12 miesięcy, natomiast koń mający 18 miesięcy waży już około 400 kg, 24 miesiące - 450 kg) to 2,6 kg paszy plus 7 kg siana.
Mieszanka została zbilansowana z sianem przeciętnej jakości, w ilości uwzględniającej wiek konia.

Wskazówka: Należy unikać przekarmiania źrebiąt i koni w okresie intensywnego wzrostu. Nadmierne otłuszczenie, przez co zbyt duża masa ciała oraz zbyt szybki wzrost może powodować zaburzenia rozwoju kośćca np. osteochondrozę, chipy lub przykurcze ścięgien.

Opinie

Oceń 
-->
2019-05-05

Nuba Grow1 Musli

Mój koń bardzo lubi to musli. Nie wiem czy to przez musli ale ma bardzo lśniącą sierść. POLECAM!

  Oceń 
  -->
  2018-01-11

  Pasza Grow 1 Musli

  Grow 1 Musli to ulubiona pasza mojego konia. Tak on, jak i ja jesteśmy zachwyceni tą aromatyczną mieszanką, po której Bagdad jest w świetnej formie. To młody konik i mieliśmy problem z utrzymaniem prawidłowej masy mimo, że jedzonka ma zawsze pod dostatkiem. Odkąd podaje mu paszę, zauważyliśmy, że zaczął się bardzo zmieniać. Widoczne wcześniej żeberka zniknęły, ładnie nabiera masy, pięknie się rozbudowuje, ma energię i chęć do zabawy i nauki. Ta pasza jest super, pieknie pachnie, ma bogady skład odpowiedni dla wieku, Bagdad ją po prostu uwielbia

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   Nuba Grow1 Musli - pasza dla roczniaków - worek 20kg

   Nuba Grow1 Musli - pasza dla roczniaków - worek 20kg

   Dla: roczniaków; koni w wieku od 12 do 24 miesięcy, młodzież,

   Cechy charakterystyczne: Wysokowłóknista, z otrębami ryżowymi, dużo lucerny, wysoka zawartość cynku i selenu, zbilansowana zawartość makro i mikroelementów,

   Dostępne opakowania: worek 20 kg i 15 kg.

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: