NuVena Sunburnt Soya Zobacz większe

NuVena Sunburnt Soya - soja mikronizowana - worek 20kg

NEKOM20004

104,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Soja mikronizowana termicznie, płatkowana

Więcej informacji

Ziarno soi w formie mikronizowanej płatkowanej zawiera lepiej przyswajalne składniki pokarmowe niż ziarna nieprzetworzone. Proces ten wpływa pozytywnie na smakowitość paszy i strawność skrobi w nim zawartą.
Soja jest dobrym źródłem białka ponieważ posiada duże ilości aminokwasów egzogennych niespotykanych w innych zbożach, dlatego często stosowana jest w żywieniu koni rosnących. Ma szczególnie wysoką zawartość lizyny, a także metioniny, treoniny i tryptofanu.

Pod względem energetycznym 1 kg owsa można zastąpić soją w ilości 0,8 kg. Białka dostarczymy wtedy dwa razy więcej, natomiast tłuszczu około 6 razy więcej.

Poziom skrobi i cukrów w soi jest bardzo niski, wię jest odpowiednia dla koni z problemami metabolicznymi, a także potrzebujących energii ze źródeł wolno uwalnianych.

Skład i analiza

100% ziarno soi

Zalecane dawkowanie

Dawkowanie dostosować do indywidualnego zapotrzebowania energetycznego z uwzględnieniem wieku, obciążenia pracą i kondycji konia. 

Przykładowa dzienna ilość dla dorosłego konia o wadze 500 kg może być tak niska jak 0,2 kg, a sięgać nawet do 4 kg jęczmienia.

Z uwagi na wysoka zawartość skrobi w ziarnie kukurydzy bardzo ważne jest kontrolowanie ilość skrobi w jednym posiłku.


Do diety konia nowe produkty należy wprowadzać stopniowo.

Opinie

Oceń 
-->
2020-12-14

Dobrej jakości białko

Produkt jest czysty, stanowi smakowity komponent posiłku i dostarcza dobrze przyswajalnego białka. U mojego rosnącego ogierka poprawiła się muskulatura, mimo że nie pracuje, tylko swobodnie pląsa sobie na pastwiskach :)

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

NuVena Sunburnt Soya - soja mikronizowana - worek 20kg

NuVena Sunburnt Soya - soja mikronizowana - worek 20kg

Soja mikronizowana termicznie, płatkowana

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: