Najczęściej kupowane

FAQ  , czyli najczęściej zadawane pytania

Czym wyróżniają się pasze Nuba Musli?
Produkujemy pasze jakości premium dla koni. Oznacza to, że pasze mają starannie przygotowane przez dietetyków składy, a wykonane są z najwyższej jakości składników. Na każdym etapie produkcji dbamy, by były przygotowane w sposób zapewniający wysoki poziom wartości odżywczych w składnikach paszy. Nasze pasze mają bogate składy, które zostały optymalnie zbilansowane dzięki czemu nie ma potrzeby używania suplementów. Dodatkowo pasze nie są melasowane, produkowane na bazie zbóż mikronizowanych termicznie, wszystkie zawierają probiotyki.

Kto jest producentem pasz Nuba Musli?
Producentem jest firma Nuba Equi. Nie podzlecamy produkcji podmiotom trzecim, pośrednikom, wytwórcom. Nie produkujemy tu także pasz dla innych gatunków zwierząt. Nasza linia produkcyjna jest przez nas osobiście nadzorowana dlatego wiemy, że jakość naszych produktów jest najwyższa.

Kto jest producentem pasz NuVena?
Także producentem jest firma Nuba Equi. NuVena to nasza ekonomiczna marka.

Dlaczego firma Nuba Equi używa do produkcji pasz zbóż mikronizowanych?
Ponieważ zboże po procesie mikronizacji termicznej ma lepsze właściwości; jest smaczniejsze i łatwiej przyswajalne. Dlatego jesteśmy w stanie wyprodukować z niego lepszą paszę, a właśnie taką chcemy oferować naszym Klientów i ich koniom. Więcej szczegółów na temat mikronizacji można przeczytać w naszym artykule tutaj: http://www.nubaequi.pl/pl/content/20-mikronizacja

Czy zawartość probiotyków w paszy jest korzystna dla mojego konia?
Tak, ponieważ przy produkcji naszych pasz używamy tylko wysokiej jakości probiotyków firmy Bio-Gen. Dodawane przez nas probiotyki zawierają kompozycję kultur bakterii przeznaczonych właśnie dla koni. Są to mikroorganizmy bytujące naturalnie w końskim przewodzie pokarmowym w stężeniu właściwym dla tego gatunku, co zostało potwierdzone badaniami. W składzie paszy podajemy dokładny skład kultur bakterii dzięki czemu Klient ma pewność co podaje swojemu podopiecznemu. Probiotyki przyjmowane w ramach profilaktyki potęgują naturalną ochronę przed czynnikami chorobotwórczymi, zapobiegają zatruciom pokarmowym i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu konia.

Czy w ofercie znajdują się pasze bez owsa?
Tak, jest ich kilkanaście. Pasze bezowsowe to Nuba Cool Musli, Nuba 7Herbs Musli, Nuba Digest Musli i Nuba Slimmer Musli. Ponadto wszystkie pasze balancer nie zawierają owsa. Także cała marka NuVena to pasze bezowsowe.

Dlaczego w składzie paszy jest tyle związków chemicznych (np. chlorek sodu, węglan wapnia, tlenek magnezu, chelat cynku, aminokwasowy chelat miedzi)?
Są to składniki konieczne do poprawnego zbilansowana paszy pod względem makro i mikro elementów. Chlorek sodu to sól, która jest dodana do paszy w ilości optymalnej dla danej grupy użytkowej koni. Węglan wapnia bilansuje stosunek wapnia do fosforu tak istotny dla koni. Tlenki i chelaty to substancje dostarczające poszczególnych pierwiastków. To dzięki nim nie ma potrzeby stosowania dodatkowych suplementów przy podawaniu pasz Nuba Musli.

Czym są chelaty zawarte w paszy?
Są to substancje umożliwiające wprowadzenie do organizmu poszczególnych pierwiastków. Substancje chelacyjne odznaczają się zdolnością do chemicznego wiązania z metalami i minerałami. W ten sposób powstają związki o nazwie chelat cynku, chelat miedzi i tym podobne. W ten sposób tworzą  formy dobrze przyswajalnych związków takich jak wapń, magnez, cynk, mangan, selen, miedź, żelazo i wiele innych. Dodatkowym atutem chelatów jest ich zdolność od wydalania toksyn z organizmu. Po dostarczeniu pierwiastka chelat wiąże jon szkodliwego minerału lub metalu i usuwa go z organizmu w moczu lub kale.

Czy mój koń powinien mieć dostęp do lizawki solnej skoro w paszy jest sól i nie trzeba stosować suplementów?
Tak, mimo wszystko koń powinien mieć dostęp do lizawki, gdyż w ten sposób może uzupełniać dietę zgodnie ze swoimi potrzebami.

Dlaczego oleje zimnotłoczone są wyjątkowe?
Ponieważ nie zostały poddane procesowi rafinowania oraz są produkowane przez polską firmę i w żadnym wypadku nie są mieszane (co wyklucza tak popularne teraz użytkowanie olei importowanych z Chin). Nasze Oleje Zimnotłoczone zostały wyprodukowane poprzez mechaniczne tłoczenie na zimno w temperaturze nieprzekraczającej 40-50 stopni Celsjusza. Rafinacja to wielostopniowe oddziaływanie na olej lub wytłoki temperaturą, wodą oraz chemikaliami. By otrzymać olej rafinowany, nasiona tłoczy się w wysokiej temperaturze oraz poddaje ekstrakcji silnie działającymi środkami chemicznymi. Wysoka temperatura sprawia, że nienasycone kwasy tłuszczowe maja ogromną szansę przekształcić się w toksyczne kwasy trans, a chemia pozbawia olej smaku i koloru.
Nierafinowane oleje często nie są tak klarowne jak oleje rafinowane i nie posiadają tak długich terminów przydatności do spożycia. Natomiast posiadają swój smak i zapach, oraz kryją w sobie skarbnicę naturalnych składników odżywczych takich jak fitosterole, lecytynę, terole i tokoferole, witaminy, minerały, niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz składników antyoksydacyjnych i prozdrowotnych.
http://www.nubaequi.pl/pl/15-oleje-zimnotloczone

Czy stali klienci mogą dostać dodatkowy rabat?
Tak! Dla większych zamówień (minimum 20 sztuk dowolnych produktów z naszeo sklepu) możemy przygotować specjalna oferte rabatową. Dodatkowo polecamy obserwować nasz profil na facebooku i instagramie - umieszczamy tam informacje o aktualnych promocjach. Ośrodki jeździeckie, sklepy oraz lekarze weterynarii zainteresowani współpracą mogą liczyć na specjalne umowy i referencyjne warunki zakupów.