Equina Artisol 900g Zobacz większe

Equina Artisol - preparat na bazie małż nowozelandzkich i alg - wspiera stawy - 900g

EARTISOL9-1

345,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Suplement wspomagający aparat ruchu, bazujący na mączce z małż nowozelandzkich i alg morskich. Polecany dla koni w treningu, rekonwalescencji i rosnących.

Więcej informacji

Zdrowe i sprawne stawy wymagają stałej podaży specyficznych składników odżywczych. Niedobory podczas fizycznych obciążeń,  w okresie wzrostu lub treningu koni starszych mogą prowadzić do stanów zapalnych, zwyrodnień i innych destrukcyjnych procesów w stawach, ścięgnach i wiązadłach.

Equina Artisol to suplement wspomagający stawy bazujący na Zielonych małżach nowozelandzkich - Perna canaliculus (na drugim miejscu w składzie) oraz mączce z Alg morskich. Produkt został skomponowany, by sprostać biologicznym zapotrzebowaniom koni na składniki odżywcze. DodatkowowPoprawia odporność aparatu ruchu na obciążenia, zwiększając możliwości regeneracyjne. Zapobiega powstawaniu mikrouszkodzeń i zmian zwyrodnieniowych oraz hamuje rozwój istniejących stanów chorobowych. Wspomaga budowę stabilnej tkanki łącznej i kostnej. Optymalizuje procesy metaboliczne w obrębie stawów, wspomaga zdrowy wzrost i efektywną regenerację ścięgien i więzadeł oraz kaletki, a także tworzenie odżywczego płynu maziowego i kolagenu.

Equina Artisol zawiera:

- wyciąg z nowozelandzkich małży zielonych - to naturalne źródło glukozaminy i  siarczanu chondroityny, minerałów i kwasów omega-3. Wzmacna tkankę chrzęstną, ścięgna i więzadła. Ma działanie przeciwzapalne. Wspomaga regenerację mięśni,

- witamina C (ProCell C) - zapewnia ochronę komórek w obrębie stawów oraz wspomaga ich regenerację. Bierze udział w syntezie kolagenu. Naturalne pH,

- mangan, miedź i cynk - wzmacniają i stabilizują włókna kolagenowe oraz rozwój ścięgien i tkanki kostnej. W postaci formuły Active2TEC,

- bogactwo aminokwasów - koniecznych do tworzenia się nowych tkanek, regneracji, syntesy kolagenu itp

Preparat polecany dla koni:

- rosnących

- starszych

- pracujących

- wykazujących usztywnienia w ruchu

- z pierwszymi oznakami kulawizny.


Active2 TEC  - to  ekskluzywny składnik opracowany przez zespół EQUINAvet to specjalny kompleks pierwiastków śladowych. Nowa kombinacja organicznych i nieorganicznych form mikroelementów gwarantuje optymalny poziom wchłanialności składników odżywczych zapewniając efekt natychmiastowego odżywienia organizmu jak i  przedłużone działanie wspomagające organizm konia.

Premium Selection  - marka Equina bazuje na komponentach jakości premium, co sprawia, że cenne składniki odżywcze przystosowane są do unikalnej fizjologii układu trawiennego koni zapewniające doskonałą strawność i wysoką przyswajalność.

Przystępna dla organizmu forma minerałów i aminokwasów odznacza się wysokim stopniem akceptacji, przy wysokiej biodostępności i skuteczności.

Stosowana w preparatach Equina witamina C występuje w formie unikalnego kompleksu Procell C z obojętnym pH i znacznie większą aktywnością niż konwencjonalne witaminy C.

O marce Equina

EquinaVet jest zespołem ekspertów żywienia, lekarzy weterynarii i profesjonalnych opiekunów koni hodowlanych i sportowych. Pracują oni w kierunku rozwoju suplementów diety przez ponad 30 lat. Dyrektor Equinavet - Klaus Beckmann, stworzył znaną i docenianą markę Equistro w 1981 roku. Był zarówno prezesem jak i mózgiem przedsięwzięcia, które stworzyło tak udaną gamę produktów.

Wieloletnie badania pod kątem jakości, przyswajalności i wyników zaowocowały udoskonalonymi recepturami produktów Equina opracowywanymi przez dr Beckmann'a i jego zespół EquinaVet. Miłość do koni i dogłębne zrozumienie żywienia koni jest podstawą sukcesu w opracowywaniu dodatków paszowych, które w wyniku intensywnych badań osiągnęły optymalną wydajność, strawność i wpływ na zdrowie koni.

Marka Equina to najnowsza generacja suplementów paszowych dostępnych w wybranych krajach Europy i świata od jesieni 2007 roku.

Skład i analiza

Składniki w 1 kg:

białko surowe   16,65 %

tłuszcz surowy 6,65 %

surowe włókno 0,10%

popiół 5,55%

sód 0,5%

chlor 0,75%

miedź 666 mg

cynk 2 333 mg

mangan 1 666 mg

witamina C 50 000 mg

lizyna
metionina

Skład: dekstroza, ekstrakt z małż, serwatka w proszku, białko sojowe 90/6, mączka z wodorostów morskich, olej roślinny, drożdże, chlorek sodu

Zalecane dawkowanie

W okresach wzmożonego obciążenia treningowego:

Konie duże (500-700 kg): 30 g dziennie - 1,5 miarki

Żrebięta, małe konie i kuce połowa ww. dawki.

Stosowanie: Dodawać do paszy. Preparat nie może stanowić więcej niż 2% dziennego spożycia paszy. Może być stosowany z suplementami ogólnymi (witaminowo-mineralnymi) Equina Meganutril i preparatami specjalistycznymi marki Equina np. Secrolin.


Dostępne opakowania: 900 g (30 dni dla koni 500-700 kg), proszek

Opinie

Napisz opinię

Equina Artisol - preparat na bazie małż nowozelandzkich i alg - wspiera stawy - 900g

Equina Artisol - preparat na bazie małż nowozelandzkich i alg - wspiera stawy - 900g

Suplement wspomagający aparat ruchu, bazujący na mączce z małż nowozelandzkich i alg morskich. Polecany dla koni w treningu, rekonwalescencji i rosnących.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: