Equina Artisol 900g Zobacz większe

Equina Artisol - preparat na bazie małż nowozelandzkich i alg - wspiera stawy - 900g

EARTISOL9-1

345,00 zł


Ten produkt nie występuje już w magazynie


Preparat wspomagający aparat ruchu, bazujący na mączce z małż nowozelandzkich
i alg morskich. Polecany dla koni w treningu, rekonwalescencji i rosnących.

Więcej informacji

Zdrowe i sprawne stawy wymagają stałej podaży specyficznych składników odżywczych. Niedobory podczas fizycznych obciążeń,  w okresie wzrostu lub treningu koni starszych mogą prowadzić do stanów zapalnych, zwyrodnień i innych destrukcyjnych procesów w stawach, ścięgnach i więzadłach.

Equina Artisol to preparat wspomagający stawy bazujący na Zielonych małżach nowozelandzkich - Perna canaliculus (na drugim miejscu w składzie) oraz mączce z Alg morskich. Produkt został skomponowany, by sprostać biologicznym zapotrzebowaniom koni na składniki odżywcze. Dodatkowo poprawia odporność aparatu ruchu na obciążenia, zwiększając możliwości regeneracyjne. Zapobiega powstawaniu mikrouszkodzeń i zmian zwyrodnieniowych oraz hamuje rozwój istniejących stanów chorobowych. Wspomaga budowę stabilnej tkanki łącznej i kostnej. Optymalizuje procesy metaboliczne w obrębie stawów, wspomaga zdrowy wzrost i efektywną regenerację ścięgien i więzadeł oraz kaletki, a także tworzenie odżywczego płynu maziowego i kolagenu.

Equina Artisol zawiera:

- wyciąg z nowozelandzkich małży zielonych - to naturalne źródło glukozaminy i  siarczanu chondroityny, minerałów i kwasów omega-3.
Wzmacnia tkankę chrzęstną, ścięgna i więzadła. Ma działanie przeciwzapalne. Wspomaga regenerację mięśni,

- witamina C (ProCell C) - zapewnia ochronę komórek w obrębie stawów oraz wspomaga ich regenerację. Bierze udział w syntezie kolagenu. Naturalne pH,

- mangan, miedź i cynk - wzmacniają i stabilizują włókna kolagenowe oraz rozwój ścięgien i tkanki kostnej. W postaci formuły Active2TEC,

- bogactwo aminokwasów - koniecznych do tworzenia się nowych tkanek, regneracji, syntezy kolagenu itp.

Preparat polecany dla koni:

- rosnących

- starszych

- pracujących

- wykazujących usztywnienia w ruchu

- z pierwszymi oznakami kulawizny.


Active2 TEC  - ekskluzywny składnik opracowany przez zespół EQUINAvet. To specjalny kompleks pierwiastków śladowych. Nowa kombinacja organicznych i nieorganicznych form mikroelementów gwarantuje optymalny poziom wchłanialności składników odżywczych zapewniając efekt natychmiastowego odżywienia organizmu jak i  przedłużone działanie wspomagające organizm konia.

Premium Selection  - marka Equina bazuje na komponentach jakości premium, co sprawia, że cenne składniki odżywcze przystosowane są do unikalnej fizjologii układu trawiennego koni zapewniając doskonałą strawność i wysoką przyswajalność.

Przystępna dla organizmu forma minerałów i aminokwasów odznacza się wysokim stopniem akceptacji, przy wysokiej biodostępności i skuteczności.

Stosowana w preparatach Equina witamina C występuje w formie unikalnego kompleksu Procell C z obojętnym pH i znacznie większą aktywnością niż konwencjonalne witaminy C.

O marce Equina

EquinaVet jest zespołem ekspertów żywienia, lekarzy weterynarii i profesjonalnych opiekunów koni hodowlanych i sportowych. Pracują oni w kierunku rozwoju preparatów witaminowo-mineralnych przez ponad 30 lat. Dyrektor Equinavet - Klaus Beckmann, stworzył znaną i docenianą markę Equistro w 1981 roku. Był zarówno prezesem jak i mózgiem przedsięwzięcia, które stworzyło tak udaną gamę produktów.

Wieloletnie badania pod kątem jakości, przyswajalności i wyników zaowocowały udoskonalonymi recepturami produktów Equina opracowywanymi przez dr Beckmann'a i jego zespół EquinaVet. Miłość do koni i dogłębne zrozumienie żywienia koni jest podstawą sukcesu w opracowywaniu dodatków paszowych, które w wyniku intensywnych badań osiągnęły optymalną wydajność, strawność i wpływ na zdrowie koni.

Marka Equina to najnowsza generacja preparatów witaminowo-mineralnych paszowych dostępnych w wybranych krajach Europy i świata od jesieni 2007 roku.

Skład i analiza

Składniki w 1 kg:

Białko surowe   16,65 %

Tłuszcz surowy 6,65 %

Surowe włókno 0,10%

Popiół 5,55%

Sód 0,5%

Chlor 0,75%

Miedź 666 mg

Cynk 2 333 mg

Mangan 1 666 mg

Witamina C 50 000 mg

Lizyna

Metionina

Skład:

Dekstroza, 
Ekstrakt z małż,
Serwatka w proszku,
Białko sojowe 90/6,
Mączka z wodorostów morskich,
Olej roślinny,
Drożdże,
Chlorek sodu

Sposób użycia

W okresach wzmożonego obciążenia treningowego:

Konie duże (500-700 kg): 30 g dziennie - 1,5 miarki

Źrebięta, małe konie i kuce połowa ww. dawki.

Sposób użycia:

Dodawać do paszy. Preparat nie może stanowić więcej niż 2% dziennego spożycia paszy.

Może być stosowany z preparatami ogólnymi (witaminowo-mineralnymi)
Equina Meganutril i preparatami specjalistycznymi marki Equina np. Secrolin.

Uwaga - możliwy doping! Producent zaleca przerwac suplementację na 48h przed zawodami z uwagi na zawartość naturalnych skadników.


Dostępne opakowania:

900 g (30 dni dla dużych koni 500-700 kg), proszek

Opinie

Napisz opinię

Equina Artisol - preparat na bazie małż nowozelandzkich i alg - wspiera stawy - 900g

Equina Artisol - preparat na bazie małż nowozelandzkich i alg - wspiera stawy - 900g

Preparat wspomagający aparat ruchu, bazujący na mączce z małż nowozelandzkich
i alg morskich. Polecany dla koni w treningu, rekonwalescencji i rosnących.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: