Equina - wzór do kopiowania Zobacz większe

Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 250ml

EHAEM25-1

119,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Preparat wzmacniający dla koni sportowych i hodowlanych. Koncentrat odżywczy idealny dla słabych źrebiąt, koni z anemią, niedowagą i po zabiegach weterynaryjnych.

Więcej informacji

Equina Haemoxil jest suplementem, który bardzo efektywnie poprawia parametry czerwonych krwinek. Dzięki tej właściwości optymalizuje potencjał koni sportowych i hodowlanych oraz wspiera witalność źrebiąt po narodzeniu. Czerwone krwinki zaopatrują organizm w tlen, więc Haemoxil poprawia wydajność i jest odpowiedni jako profilaktyka przeciwko spadkom mocy i niedyspozycjom kondycyjnym koni sportowych. Szczególnie wskazany do stosowania przy wysokim obciążeniu treningowym i intensywnych startach w zawodach. Płynny koncentrat biologicznie cennych składników, takich jak żelazo, miedź, kobalt, cynk - z kompleksem witaminy B i witaminy K3.

Jako suplement z żelazem świetnie sprawdza się u koni ze stwierdzoną niedokrwistością (tzw. anemią), choć jego skuteczność w tym zakresie spowodowana jest głównie zawartością świetnie przyswajalnego kobaltu oraz złożonego składu.
Jest także świtnym preparatem do zastosowania przy dużej utracie krwi.

Equina Haemoxil to sprawdzona kombinacja składników odżywczych, szybko i skutecznie uzupełnia deficyty w czasie zwiększonego zapotrzebowania. Działa dwufazowo: natychmiastowo oraz z przedłużonym działaniem dzięki formule Active 2 TEC

Preparat polecany dla:

- ogierów kryjących - wspierająco podczas stanówki, aktywuje libido

- źrebiąt po narodzeniu

- źrebiąt, gdy matka ma mało pokarmu

- klaczy po porodzie

- klaczy w ostatnich miesiącach ciąży nie pobierających wystarczającej ilości paszy

- koni ze stwierdzoną anemią (niedokrwistością)

- koni osłabionych

- koni po dużej utracie krwi

- koni z brakiem apetytu

- wspierająco przy odrobaczaniu

- koni sportowych intensywnie użytkowanych

Szczególnie polecany dla źrebiąt. Narodziny i pierwsze kilka dni zawsze są krytycznym i decydującym okresem w życiu źrebiąt. Sysak musi otrzymać odpowiednią dawkę składników odżywczych jak najszybciej i w wystarczającej ilości, a także pobrać wystarczającą ilość immunoglobulin. Często mleko matki nie jest wystarczającym ich źródłem. Szczególnie słabe, przedwcześnie urodzone, z niedowagą, bliźniaki i źrebięta po ciężkim porodzie potrzebują dodatkowych składników odżywczych. Equina Haemoxil aktywuje żywotność, szczególnie gdy jest podana podana wkrótce po urodzeniu, promuje aktywność ruchu i prawidłowy rozwój.

Klacze w wysokiej ciąży potrzebują dostaw wysokiej jakości elementów śladowych, ponieważ na tym etapie sa one wykorzystywane do utrzymania funkcji życiowych kaczy jak i źrebięcia, który nadal się rozwija w łonie matki. Dodatkowo źrebię magazynuje niektóre składniki odżywcze w organizmie, by móc w pełni sił i zdrowia funkcjonować zaraz po narodzeniu. Niedobór aminokwasów, minerałów i witamin powoduje pogorszenie witalności klaczy (zły stanu zdrowia, utrata masy, obniżony potencjał kolejnego poczęcia, etc.), jak również źrebaka (źrebięta słabo rozwinięte, deformacje kończyn, osłabienie po urodzeniu).Active2 TEC  - to  ekskluzywny składnik opracowany przez zespół EQUINAvet to specjalny kompleks pierwiastków śladowych. Nowa kombinacja organicznych i nieorganicznych form mikroelementów gwarantuje optymalny poziom wchłanialności składników odżywczych zapewniając efekt natychmiastowego odżywienia organizmu jak i  przedłużone działanie wspomagające organizm konia.

Stosowana w preparatach Equina witamina C występuje w formie unikalnego kompleksu Procell C z obojętnym pH i znacznie większą aktywnością niż konwencjonalne witaminy C.

Premium Selection  - marka Equina bazuje na komponentach jakości premium, co sprawia, że cenne składniki odżywcze przystosowane są do unikalnej fizjologii układu trawiennego koni zapewniające doskonałą strawność i wysoką przyswajalność.

Przystępna dla organizmu forma minerałów i aminokwasów odznacza się wysokim stopniem akceptacji, przy wysokiej biodostępności i skuteczności.

O marce Equina

EquinaVet jest zespołem ekspertów żywienia, lekarzy weterynarii i profesjonalnych opiekunów koni hodowlanych i sportowych. Pracują oni w kierunku rozwoju suplementów diety przez ponad 30 lat. Dyrektor Equinavet - Klaus Beckmann, stworzył znaną i docenianą markę Equistro w 1981 roku. Był zarówno prezesem jak i mózgiem przedsięwzięcia, które stworzyło tak udaną gamę produktów.

Wieloletnie badania pod kątem jakości, przyswajalności i wyników zaowocowały udoskonalonymi recepturami produktów Equina opracowywanymi przez dr Beckmann'a i jego zespół EquinaVet. Miłość do koni i ogłębne zrozumienie żywienia koni jest podstawą sukcesu w opracowywaniu dodatków paszowych, które w wyniku intensywnych badań osiągnęły optymalną wydajność, strawność i wpływ na zdrowie koni.

Marka Equina to najnowsza generacja suplementów paszowych dostępnych w wybranych krajach Europy i świata od jesieni 2007 roku.

Skład i analiza

Składniki w 1 kg:

białko surowe   1,5%

tłuszcz surowy 0,00%

surowe włókno 0,05%

popiół 3,9%

sód 0,35%

chlor 0,52%

żelazo         5 000 mg

miedź         400 mg

cynk           6000 mg

kobalt 15 mg

witamina B1 1 700 mg

witamina B2 1 130 mg

witamina B6 1 100 mg

witamina B12 17 000 mcg

kwas nikotynowy B3 1 050 mg

kwas foliowy 1 100 mg

kwas pantotenowy 1 050 mg

witamina K3 300 mg

Skład: dekstroza, sacharoza, chlorek sodu

Zalecane dawkowanie

W czasie wzmożonego zapotrzebowania, dawka dla koni dużych (500-600 kg):

- konie sportowe (wyższe obciążenia treningowe, zawody, wyjazdy): dawka inicjująca - pierwsze 5-7 dni 20ml, następnie 1 x 20 ml na tydzień.

- anemia, słabe parametry czerwonych krwinek, osłabienie, zarobaczenie: dawka inicjująca - pierwsze 7 dni 20ml, następnie 2 x 10 ml na tydzień.

- utrata apetytu, wymiana sierści, rekonwalescencja, wspierająco podczas odrobaczania: 20 ml / 2 razy w tygodniu przez trzy tygodnie

- źrebięta zaraz po urodzeniu, osłabione, z małą witalnością, wcześniaki, w przypadku biegunki: 20 ml po pierwszym napiciu się mleka, a następnie 1 x 20 ml tygodniowo

- klacze zarodowe w wysokiej ciąży, po porodzie, w czasie laktacji: dawka inicjująca - pierwsze 5-7 dni 20ml, następnie 1 x 20 ml na tydzień

- ogiery w sezonie stanówkowym: dawka inicjująca - pierwsze 5-7 dni 20ml, następnie 1 x 20 ml na tydzień.

Małe konie i kuce  - podawać dawkę proporcjonalnie mniejszą.

Stosowanie: Wstrząsnąć butelką, następnie nacisnąć, aż pożądana porcja płynu pojawi się w dozowniku. Dodawać do paszy, wody pitnej lub bezpośrednio do pyska.

Preparat nie może stanowić więcej niż 2% dziennego spożycia paszy. Może być stosowany z suplementami ogólnymi (witaminowo-mineralnymi) Equina Meganutril i niektórymi preparatami specjalistycznymi marki Equina np. Secrolin.

Dostępne opakowania: 250 ml (12,5 dawek dla dużego konia / około 6 tygodni kuracji) lub 1000 ml (50 dawek / około 5 pełnych kuracji)

Opinie

Oceń 
-->
2018-04-03

Sprawdził się u konia z anemią

Preparat ten poleciła mi lek. wet.dla konia ze zdiagnozowaną anemią. Zadziałał świetnie! Po kuracji (wykorzystaliśmy małą buteleczkę) badania krwi wróciły do normy.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 250ml

  Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 250ml

  Preparat wzmacniający dla koni sportowych i hodowlanych. Koncentrat odżywczy idealny dla słabych źrebiąt, koni z anemią, niedowagą i po zabiegach weterynaryjnych.

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: