Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 1000ml Zobacz większe

Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 1000ml

EHAEM10-2

252,00 zł


Ten produkt nie występuje już w magazynie


Preparat wzmacniający dla koni z anemią, niedowagą i po zabiegach weterynaryjnych.
Także dla koni sportowych i hodowlanych potrzebujących żelaza, kobaltu, witamin z grupy B, witaminy K.
Koncentrat odżywczy idealny dla słabych źrebiąt.

Opakowanie: 1000ml

Więcej informacji

Equina Haemoxil jest preparatem, który bardzo efektywnie poprawia parametry czerwonych krwinek. Dzięki tej właściwości optymalizuje potencjał koni sportowych i hodowlanych
oraz wspiera witalność źrebiąt po narodzeniu. Czerwone krwinki zaopatrują organizm w tlen, więc Haemoxil poprawia wydajność i jest odpowiedni jako profilaktyka przeciwko spadkom mocy
i niedyspozycjom kondycyjnym koni sportowych. Szczególnie wskazany do stosowania przy wysokim obciążeniu treningowym i intensywnych startach w zawodach.
Płynny koncentrat biologicznie cennych składników, takich jak żelazo, miedź, kobalt, cynk - z kompleksem witaminy B i witaminy K3.

Jako preparat z żelazem świetnie sprawdza się u koni ze stwierdzoną niedokrwistością (tzw. anemią), choć jego skuteczność w tym zakresie spowodowana jest głównie zawartością świetnie przyswajalnego kobaltu oraz złożonego składu. Jest także świetnym preparatem do zastosowania przy dużej utracie krwi.

Equina Haemoxil to sprawdzona kombinacja składników odżywczych, szybko i skutecznie uzupełnia deficyty w czasie zwiększonego zapotrzebowania.
Działa dwufazowo: natychmiastowo oraz z przedłużonym działaniem dzięki formule Active 2 TEC.

Preparat polecany dla:

- ogierów kryjących - wspierająco podczas stanówki, aktywuje libido

- źrebiąt po narodzeniu

- źrebiąt, gdy matka ma mało pokarmu

- klaczy po porodzie

- klaczy w ostatnich miesiącach ciąży nie pobierających wystarczającej ilości paszy

- koni ze stwierdzoną anemią (niedokrwistością)

- koni osłabionych

- koni po dużej utracie krwi

- koni z brakiem apetytu

- wspierająco przy odrobaczaniu

- koni sportowych intensywnie użytkowanych

 

Szczególnie polecany dla źrebiąt. Narodziny i pierwsze kilka dni zawsze są krytycznym i decydującym okresem w życiu źrebiąt. Sysak musi otrzymać odpowiednią dawkę składników odżywczych jak najszybciej i w wystarczającej ilości, a także pobrać wystarczającą ilość immunoglobulin. Często mleko matki nie jest wystarczającym ich źródłem. Szczególnie słabe, przedwcześnie urodzone, z niedowagą, bliźniaki i źrebięta po ciężkim porodzie potrzebują dodatkowych składników odżywczych. Equina Haemoxil aktywuje żywotność, szczególnie
gdy jest podana wkrótce po urodzeniu, promuje aktywność ruchu i prawidłowy rozwój.

Klacze w wysokiej ciąży potrzebują dostaw wysokiej jakości elementów śladowych, ponieważ na tym etapie są one wykorzystywane do utrzymania funkcji życiowych klaczy jak i źrebięcia, który nadal się rozwija w łonie matki. Dodatkowo źrebię magazynuje niektóre składniki odżywcze w organiźmie, by móc w pełni sił i zdrowia funkcjonować zaraz po narodzeniu.
Niedobór aminokwasów, minerałów i witamin powoduje pogorszenie witalności klaczy (zły stanu zdrowia, utrata masy, obniżony potencjał kolejnego poczęcia, etc.), jak również źrebaka (źrebięta słabo rozwinięte, deformacje kończyn, osłabienie po urodzeniu).

Active2 TEC  - ekskluzywny składnik opracowany przez zespół EQUINAvet. To specjalny kompleks pierwiastków śladowych. Nowa kombinacja organicznych i nieorganicznych form mikroelementów gwarantuje optymalny poziom wchłanialności składników odżywczych zapewniając efekt natychmiastowego odżywienia organizmu jak i  przedłużone działanie wspomagające organizm konia.

Premium Selection  - marka Equina bazuje na komponentach jakości premium, co sprawia, że cenne składniki odżywcze przystosowane są do unikalnej fizjologii układu trawiennego koni zapewniające doskonałą strawność i wysoką przyswajalność.

Przystępna dla organizmu forma minerałów i aminokwasów odznacza się wysokim stopniem akceptacji, przy wysokiej biodostępności i skuteczności.

O marce Equina

EquinaVet jest zespołem ekspertów żywienia, lekarzy weterynarii i profesjonalnych opiekunów koni hodowlanych i sportowych. Pracują oni w kierunku rozwoju preparatów witaminowo mineralnych przez ponad 30 lat. Dyrektor Equinavet - Klaus Beckmann, stworzył znaną i docenianą markę Equistro w 1981 roku. Był zarówno prezesem jak i mózgiem przedsięwzięcia, które stworzyło tak udaną gamę produktów.

Wieloletnie badania pod kątem jakości, przyswajalności i wyników zaowocowały udoskonalonymi recepturami produktów Equina opracowywanymi przez dr Beckmann'a i jego zespół EquinaVet. Miłość do koni i ogłębne zrozumienie żywienia koni jest podstawą sukcesu w opracowywaniu dodatków paszowych, które w wyniku intensywnych badań osiągnęły optymalną wydajność, strawność i wpływ na zdrowie koni.

Marka Equina to najnowsza generacja preparatów witaminowo mineralnych paszowych dostępnych w wybranych krajach Europy i świata od jesieni 2007 roku.

Skład i analiza

Składniki w 1 kg:

Białko surowe   1,5%

Tłuszcz surowy 0,00%

Surowe włókno 0,05%

Popiół 3,9%

Sód 0,35%

Chlor 0,52%

Żelazo         5 000 mg

Miedź         400 mg

Cynk           6000 mg

Kobalt 15 mg

Witamina B1 1 700 mg

Witamina B2 1 130 mg

Witamina B6 1 100 mg

Witamina B12 17 000 mcg

Kwas nikotynowy B3 1 050 mg

Kwas foliowy 1 100 mg

Kwas pantotenowy 1 050 mg

Witamina K3 300 mg

 

Skład:

Dekstroza,
Sacharoza,
Chlorek sodu
Witaminy i minerały

Sposób użycia

W czasie wzmożonego zapotrzebowania, dawka dla koni dużych (500-600 kg):

- konie sportowe (wyższe obciążenia treningowe, zawody, wyjazdy): dawka inicjująca - pierwsze 5-7 dni 20ml, następnie 1 x 20 ml na tydzień.

- anemia, słabe parametry czerwonych krwinek, osłabienie, zarobaczenie: dawka inicjująca - pierwsze 7 dni 20ml, następnie 2 x 10 ml na tydzień

- utrata apetytu, wymiana sierści, rekonwalescencja, wspierająco podczas odrobaczania: 20 ml / 2 razy w tygodniu przez trzy tygodnie

- źrebięta zaraz po urodzeniu, osłabione, z małą witalnością, wcześniaki, w przypadku biegunki: 20 ml po pierwszym napiciu się mleka, a następnie 1 x 20 ml tygodniowo

- klacze zarodowe w wysokiej ciąży, po porodzie, w czasie laktacji: dawka inicjująca - pierwsze 5-7 dni 20ml, następnie 1 x 20 ml na tydzień

- ogiery w sezonie stanówkowym: dawka inicjująca - pierwsze 5-7 dni 20ml, następnie 1 x 20 ml na tydzień.

Małe konie i kuce  - podawać dawkę proporcjonalnie mniejszą.

Sposób użycia:

Wstrząsnąć butelką, następnie nacisnąć, aż pożądana porcja płynu pojawi się w dozowniku. Dodawać do paszy, wody pitnej lub bezpośrednio do pyska.

Preparat nie może stanowić więcej niż 2% dziennego spożycia paszy. Może być stosowany z preparatami ogólnymi (witaminowo-mineralnymi) Equina Meganutril i niektórymi preparatami specjalistycznymi marki Equina np. Secrolin.

Dostępne opakowania:

-250 ml (12,5 dawek dla dużego konia / około 6 tygodni kuracji)   

-1000 ml (50 dawek dla dużego konia/ około 5 pełnych kuracji)

Opinie

Napisz opinię

Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 1000ml

Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 1000ml

Preparat wzmacniający dla koni z anemią, niedowagą i po zabiegach weterynaryjnych.
Także dla koni sportowych i hodowlanych potrzebujących żelaza, kobaltu, witamin z grupy B, witaminy K.
Koncentrat odżywczy idealny dla słabych źrebiąt.

Opakowanie: 1000ml

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: