Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 1000ml Zobacz większe

Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 1000ml

EHAEM10-2

252,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Preparat wzmacniający dla koni sportowych.

Duże opakowanie.

Więcej informacji

Equina Haemoxil jest suplementem, który bardzo efektywnie poprawia parametry czerwonych krwinek. Dzięki tej właściwości optymalizuje potencjał koni sportowych i hodowlanych
oraz wspiera witalność źrebiąt po narodzeniu. Czerwone krwinki zaopatrują organizm w tlen, więc Haemoxil poprawia wydajność i jest odpowiedni jako profilaktyka przeciwko spadkom mocy
i niedyspozycjom kondycyjnym koni sportowych. Szczególnie wskazany do stosowania przy wysokim obciążeniu treningowym i intensywnych startach w zawodach.
Płynny koncentrat biologicznie cennych składników, takich jak żelazo, miedź, kobalt, cynk - z kompleksem witaminy B i witaminy K3.

Jako suplement z żelazem świetnie sprawdza się u koni ze stwierdzoną niedokrwistością (tzw. anemią), choć jego skuteczność w tym zakresie spowodowana jest głównie zawartością świetnie przyswajalnego kobaltu oraz złożonego składu. Jest także świetnym preparatem do zastosowania przy dużej utracie krwi.

Equina Haemoxil to sprawdzona kombinacja składników odżywczych, szybko i skutecznie uzupełnia deficyty w czasie zwiększonego zapotrzebowania.
Działa dwufazowo: natychmiastowo oraz z przedłużonym działaniem dzięki formule Active 2 TEC.

Preparat polecany dla:

- ogierów kryjących - wspierająco podczas stanówki, aktywuje libido

- źrebiąt po narodzeniu

- źrebiąt, gdy matka ma mało pokarmu

- klaczy po porodzie

- klaczy w ostatnich miesiącach ciąży nie pobierających wystarczającej ilości paszy

- koni ze stwierdzoną anemią (niedokrwistością)

- koni osłabionych

- koni po dużej utracie krwi

- koni z brakiem apetytu

- wspierająco przy odrobaczaniu

- koni sportowych intensywnie użytkowanych

 

Szczególnie polecany dla źrebiąt. Narodziny i pierwsze kilka dni zawsze są krytycznym i decydującym okresem w życiu źrebiąt. Sysak musi otrzymać odpowiednią dawkę składników odżywczych jak najszybciej i w wystarczającej ilości, a także pobrać wystarczającą ilość immunoglobulin. Często mleko matki nie jest wystarczającym ich źródłem. Szczególnie słabe, przedwcześnie urodzone, z niedowagą, bliźniaki i źrebięta po ciężkim porodzie potrzebują dodatkowych składników odżywczych. Equina Haemoxil aktywuje żywotność, szczególnie
gdy jest podana wkrótce po urodzeniu, promuje aktywność ruchu i prawidłowy rozwój.

Klacze w wysokiej ciąży potrzebują dostaw wysokiej jakości elementów śladowych, ponieważ na tym etapie są one wykorzystywane do utrzymania funkcji życiowych klaczy jak i źrebięcia, który nadal się rozwija w łonie matki. Dodatkowo źrebię magazynuje niektóre składniki odżywcze w organiźmie, by móc w pełni sił i zdrowia funkcjonować zaraz po narodzeniu.
Niedobór aminokwasów, minerałów i witamin powoduje pogorszenie witalności klaczy (zły stanu zdrowia, utrata masy, obniżony potencjał kolejnego poczęcia, etc.), jak również źrebaka (źrebięta słabo rozwinięte, deformacje kończyn, osłabienie po urodzeniu).

Active2 TEC  - ekskluzywny składnik opracowany przez zespół EQUINAvet. To specjalny kompleks pierwiastków śladowych. Nowa kombinacja organicznych i nieorganicznych form mikroelementów gwarantuje optymalny poziom wchłanialności składników odżywczych zapewniając efekt natychmiastowego odżywienia organizmu jak i  przedłużone działanie wspomagające organizm konia.

Premium Selection  - marka Equina bazuje na komponentach jakości premium, co sprawia, że cenne składniki odżywcze przystosowane są do unikalnej fizjologii układu trawiennego koni zapewniające doskonałą strawność i wysoką przyswajalność.

Przystępna dla organizmu forma minerałów i aminokwasów odznacza się wysokim stopniem akceptacji, przy wysokiej biodostępności i skuteczności.

O marce Equina

EquinaVet jest zespołem ekspertów żywienia, lekarzy weterynarii i profesjonalnych opiekunów koni hodowlanych i sportowych. Pracują oni w kierunku rozwoju suplementów diety przez ponad 30 lat. Dyrektor Equinavet - Klaus Beckmann, stworzył znaną i docenianą markę Equistro w 1981 roku. Był zarówno prezesem jak i mózgiem przedsięwzięcia, które stworzyło tak udaną gamę produktów.

Wieloletnie badania pod kątem jakości, przyswajalności i wyników zaowocowały udoskonalonymi recepturami produktów Equina opracowywanymi przez dr Beckmann'a i jego zespół EquinaVet. Miłość do koni i ogłębne zrozumienie żywienia koni jest podstawą sukcesu w opracowywaniu dodatków paszowych, które w wyniku intensywnych badań osiągnęły optymalną wydajność, strawność i wpływ na zdrowie koni.

Marka Equina to najnowsza generacja suplementów paszowych dostępnych w wybranych krajach Europy i świata od jesieni 2007 roku.

Skład i analiza

Składniki w 1 kg:

Białko surowe   1,5%

Tłuszcz surowy 0,00%

Surowe włókno 0,05%

Popiół 3,9%

Sód 0,35%

Chlor 0,52%

Żelazo         5 000 mg

Miedź         400 mg

Cynk           6000 mg

Kobalt 15 mg

Witamina B1 1 700 mg

Witamina B2 1 130 mg

Witamina B6 1 100 mg

Witamina B12 17 000 mcg

Kwas nikotynowy B3 1 050 mg

Kwas foliowy 1 100 mg

Kwas pantotenowy 1 050 mg

Witamina K3 300 mg

 

Skład:

Dekstroza,
Sacharoza,
Chlorek sodu

Sposób użycia

W czasie wzmożonego zapotrzebowania, dawka dla koni dużych (500-600 kg):

- konie sportowe (wyższe obciążenia treningowe, zawody, wyjazdy): dawka inicjująca - pierwsze 5-7 dni 20ml, następnie 1 x 20 ml na tydzień.

- anemia, słabe parametry czerwonych krwinek, osłabienie, zarobaczenie: dawka inicjująca - pierwsze 7 dni 20ml, następnie 2 x 10 ml na tydzień

- utrata apetytu, wymiana sierści, rekonwalescencja, wspierająco podczas odrobaczania: 20 ml / 2 razy w tygodniu przez trzy tygodnie

- źrebięta zaraz po urodzeniu, osłabione, z małą witalnością, wcześniaki, w przypadku biegunki: 20 ml po pierwszym napiciu się mleka, a następnie 1 x 20 ml tygodniowo

- klacze zarodowe w wysokiej ciąży, po porodzie, w czasie laktacji: dawka inicjująca - pierwsze 5-7 dni 20ml, następnie 1 x 20 ml na tydzień

- ogiery w sezonie stanówkowym: dawka inicjująca - pierwsze 5-7 dni 20ml, następnie 1 x 20 ml na tydzień.

Małe konie i kuce  - podawać dawkę proporcjonalnie mniejszą.

Sposób użycia:

Wstrząsnąć butelką, następnie nacisnąć, aż pożądana porcja płynu pojawi się w dozowniku. Dodawać do paszy, wody pitnej lub bezpośrednio do pyska.

Preparat nie może stanowić więcej niż 2% dziennego spożycia paszy. Może być stosowany z suplementami ogólnymi (witaminowo-mineralnymi) Equina Meganutril i niektórymi preparatami specjalistycznymi marki Equina np. Secrolin.

Dostępne opakowania: 250 ml (12,5 dawek dla dużego konia / około 6 tygodni kuracji) lub 1000 ml (50 dawek / około 5 pełnych kuracji)

Opinie

Napisz opinię

Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 1000ml

Equina Haemoxil - wzmacnia organizm - 1000ml

Preparat wzmacniający dla koni sportowych.

Duże opakowanie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: