Equina - wzór do kopiowania Zobacz większe

Equina Meganutril - suplement witaminowo-mineralny - 7,5 kg

EMEGAN7-1

389,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Komplet witamin i minerałów plus drożdże, algi morskie i aminokwasy. Polecany dla wszyskich grup koni i kuców, jako codzienny dodatek witaminowo-mineralny.
7,5 kg - zapas na na 250 dni!

Więcej informacji

Suplement dla koni nowej generacji - wysokowartościowy preparat mineralny, w skład którego wchodzą witaminy, aminokwasy, mikroelementy w łatwo przyswajalnej postaci ACTIVE2 TEC. Ponadto prebiotyk - drożdże i specjalne, zasobne w składniki odżywcze algi. Stosunek wapnia do fosforu wynosi 4:1, co pomaga wyrównać deficyt wapnia w diecie bogatej w zboża.

EQUINA MEGANUTRIL doskonale wyrównuje braki podstawowego żywienia - owies, jęczmień, trawa, kiszonka lub innych pasz gospodarskich.
Służy do codziennego pokrycia zapotrzebowania konia w składniki odżywcze i stanowi podstawę żywieniową dla lepszych wyników w hodowli  i sporcie.

Preparat polecany dla wszystkich grup koni i kuców jako codzienny dodatek witaminowo-mineralny.

W szczególności rekomendowany dla koni:

- żywionych paszami gospodarskimi; sianem, owsem, wysłodkami

- pokazujących oznaki niedoborów mineralno-witaminowych

- pobierających paszę tylko z pastwisk

- ogierów kryjących

- źrebiąt i koni rosnących

- koni w treningu lekkim, średnim, ciężkim, każdej dyscypliny

Active2 TEC  - ekskluzywny składnik opracowany przez zespół EQUINAvet. To specjalny kompleks pierwiastków śladowych. Nowa kombinacja organicznych i nieorganicznych form mikroelementów gwarantuje optymalny poziom wchłanialności składników odżywczych zapewniając efekt natychmiastowego odżywienia organizmu jak i  przedłużone działanie wspomagające organizm konia.

Premium Selection  - marka Equina bazuje na komponentach jakości premium, co sprawia, że cenne składniki odżywcze przystosowane są do unikalnej fizjologii układu trawiennego koni zapewniając doskonałą strawność i wysoką przyswajalność.

Przystępna dla organizmu forma minerałów i aminokwasów odznacza się wysokim stopniem akceptacji, przy wysokiej biodostępności i skuteczności.

O marce Equina

EquinaVet jest zespołem ekspertów żywienia, lekarzy weterynarii i profesjonalnych opiekunów koni hodowlanych i sportowych. Pracują oni w kierunku rozwoju suplementów diety przez ponad 30 lat. Dyrektor Equinavet - Klaus Beckmann, stworzył znaną i docenianą markę Equistro w 1981 roku. Był zarówno prezesem jak i mózgiem przedsięwzięcia, które stworzyło tak udaną gamę produktów.

Wieloletnie badania pod kątem jakości, przyswajalności i wyników zaowocowały udoskonalonymi recepturami produktów Equina opracowywanymi przez dr Beckmann'a i jego zespół EquinaVet. Miłość do koni i ogłębne zrozumienie żywienia koni jest podstawą sukcesu w opracowywaniu dodatków paszowych, które w wyniku intensywnych badań osiągnęły optymalną wydajność, strawność i wpływ na zdrowie koni.

Marka Equina to najnowsza generacja suplementów paszowych dostępnych w wybranych krajach Europy i świata od jesieni 2007 roku.

Skład i analiza

Składniki w 1 kg:

Wapń 15,00 %

Fosfor 4,0 %

Magnez 0,50%

Sód 4,0 %

Chlor 6,0 %

Żelazo         1200 mg

Miedź         500 mg

Cynk           2700 mg

Mangan 1200 mg

Selen organiczny 5,0 mg

Witamina A 1 200 000 IU

Witamina D3 120 000 IU

Witamina E 5 000 mg

Lizyna 3,2 %

Metionina 2,0 %

Treonina 1,0%

Skład:

Węglan wapnia,
Fosforan dwuwapniowy,
Dekstroza,
Chlorek sodu,
Algi,
Drożdże,
Algi brązowe,
Tlenek magnezu

Sposób użycia

Konie duże (500-700kg): 30g dziennie (jedna miarka)

Źrebięta od 6 miesiąca życia: 10g dziennie (pół miarki)

Małe konie i kuce: połowa wyżej wymienionych dawek w zależności od wieku.

Sposób użycia: do podawania codziennego jako podstawowe uzupełnienie dawki pokarmowej. Dodawać do pożywienia. Przed podaniem można zwilżyć.
Z uwagi na wysoką zawartość pierwiastków śladowych i witamin preparat nie może stanowić więcej niż 2% dziennego spożycia paszy / pokarmu przez źrebię.
Może być łączony ze specjalistycznymi suplementami z serii Equina np. Keragard, Secrolin, Hydrolyt itd.

Dostępne opakowania: 3 kg (100 dni dla dużego konia) lub 7,5 kg (250 dni dla dużego konia), proszek

Opinie

Oceń 
-->
2021-03-05

Polecam

Świetny suplement dla koni rekreacyjnych jak i sportowych. U nas w stajni dostają prawie wszystkie konie - jestem mega zadowolona z efektu :)

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Equina Meganutril - suplement witaminowo-mineralny - 7,5 kg

  Equina Meganutril - suplement witaminowo-mineralny - 7,5 kg

  Komplet witamin i minerałów plus drożdże, algi morskie i aminokwasy. Polecany dla wszyskich grup koni i kuców, jako codzienny dodatek witaminowo-mineralny.
  7,5 kg - zapas na na 250 dni!

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: