Equina - wzór do kopiowania Zobacz większe

Equina Repax - suplement wyciszający dla nerwowych koni - 600g

EREPAX6-1

194,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Preparat dla koni z magnezem i tryptofanem uspakajający nerwy.
Dla koni nadpobudliwych, narażonych na stres, startujących w zawodach.

Więcej informacji

Nerwowość, nadpobudliwość, rozdrażnienie oraz brak apetytu są często oznakami niedoborów magnezu, tryptofanu i innych składników odżywczych. Deficyty prowadzą do spadku i zaburzeń formy. Konie z natury pobudliwe, nadreaktywne, a także konie sportowe startujące w zawodach zwykle mają większe zapotrzebowanie na wyżej wymienione składniki.

Equina Repax to preparat wspomagający system nerwowy. Reguluje i stabilizuje całościowy metabolizm układu nerwowego, dzięki temu przywrócona zostaje równowaga psychiczna podczas treningu, zawodów lub innych sytuacji stresowych.

Equina Repax zawiera:

 - magnez jako Magnesium Komplex - w postaci 5ciu związków organicznych i nieorganicznych. Magnez jest dla koni bardzo ważnym pierwiastkiem. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, zmniejsza uczucie zmęczenia i osłabienia, zapobiega skurczom i osłabieniu mięśni oraz ułatwia koncentrację i zapamiętywanie

- L-tryptofan - wycisza lęk i niepokój, jest niezbędny do syntezy serotoniny i niacyny

- witaminy B1, B2, B6 - optymalizują działanie układu nerwowego, a także metabolizm uwalniania energii z węglowodanów i tłuszczów

- witamina B12 i kwas nikotynowy - niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu, poprawiają koncentrację i pamięć, zwiększa wydolność psychofizyczną

 

Preparat polecany dla koni:

- gorącokrwistych, nadreaktywnych,

- nadpobudliwych, płochliwych

- sportowych

- narażone na stres

- trudnych do opanowania, łatwo popadających w popłoch

- klaczy w pierwszym okresie opieki nad źrebięciem

Active2 TEC  - ekskluzywny składnik opracowany przez zespół EQUINAvet. To specjalny kompleks pierwiastków śladowych. Nowa kombinacja organicznych i nieorganicznych form mikroelementów gwarantuje optymalny poziom wchłanialności składników odżywczych zapewniając efekt natychmiastowego odżywienia organizmu jak i  przedłużone działanie wspomagające organizm konia.

Stosowana w preparatach Equina witamina C występuje w formie unikalnego kompleksu Procell C z obojętnym pH i znacznie większą aktywnością niż konwencjonalne witaminy C.

Premium Selection  - marka Equina bazuje na komponentach jakości premium, co sprawia, że cenne składniki odżywcze przystosowane są do unikalnej fizjologii układu trawiennego koni zapewniając doskonałą strawność i wysoką przyswajalność.

Przystępna dla organizmu forma minerałów i aminokwasów odznacza się wysokim stopniem akceptacji, przy wysokiej biodostępności i skuteczności.

O marce Equina

EquinaVet jest zespołem ekspertów żywienia, lekarzy weterynarii i profesjonalnych opiekunów koni hodowlanych i sportowych. Pracują oni w kierunku rozwoju preparatów witaminowo mineralnych przez ponad 30 lat. Dyrektor Equinavet - Klaus Beckmann, stworzył znaną i docenianą markę Equistro w 1981 roku. Był zarówno prezesem jak i mózgiem przedsięwzięcia, które stworzyło tak udaną gamę produktów.

Wieloletnie badania pod kątem jakości, przyswajalności i wyników zaowocowały udoskonalonymi recepturami produktów Equina opracowywanymi przez dr Beckmann'a i jego zespół EquinaVet. Miłość do koni i ogłębne zrozumienie żywienia koni jest podstawą sukcesu w opracowywaniu dodatków paszowych, które w wyniku intensywnych badań osiągnęły optymalną wydajność, strawność i wpływ na zdrowie koni.

Marka Equina to najnowsza generacja preparatów witaminowo mineralnych paszowych dostępnych w wybranych krajach Europy i świata od jesieni 2007 roku.

Skład i analiza

Składniki w 1 kg:

Białko surowe  4,5 %

Tłuszcz surowy  1,0 %

Surowe włókno  0,3 %

Popiół  39,4 %

Sód 0,15%

Wapń 3,4%

Magnez 12,55%

Fosfor 0,65%

Witamina B1 4 000 mg

Witamina B2 4 000 mg

Witamina B6 3 863 mg

Witamina B12 375 000 mcg

Kwas nikotynowy 4 000 mg

L-tryptofan

Skład:

Dekstroza,
Drożdże,
Tlenek magnezu,
Morskie algi wapienne,
Octan magnezu,
Fosforan magnezu,
Glukonian magnezu,
Wodorek magnezu asparaginian,
Cytrynian wapnia

Sposób użycia

- konie w okresie wzmożonej aktywności i stresu (500-700 kg) : 20 g dziennie (1 miarka),
- małe konie i kuce 10 g dziennie (0,5 miarki)


Sposób użycia:

Dodawać do paszy. Można skarmić jedno opakowanie, a następnie zrobić przerwę.

U koni wymagających stałej podaży preparatów witaminowo mineralnych stosować bez przerwy. Producent sugeruje zmniejszenie dawki o połowę po 6 tygodniach stosowania.

Może być stosowany z preparatami ogólnymi (witaminowo-mineralnymi) Equina Meganutril i produktami specjalistycznymi Equina np. Secrolin, Artisol itp.

Doping Free - suplement nie zawiera substancji zakazanych i może być podawany koniom sportowym także podczas zawodów.

Dostępne opakowania:

- 600g (30 porcji po 20 g), proszek

Opinie

Napisz opinię

Equina Repax - suplement wyciszający dla nerwowych koni - 600g

Equina Repax - suplement wyciszający dla nerwowych koni - 600g

Preparat dla koni z magnezem i tryptofanem uspakajający nerwy.
Dla koni nadpobudliwych, narażonych na stres, startujących w zawodach.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: