Equina Repax Xpro - booster, odżywia układ nerwowy - 200ml Zobacz większe

Equina Repax Xpro - booster, odżywia układ nerwowy - 200ml

EREPAXX2-1

124,00 zł


Wysyłka do 3 dni roboczych od potwierdzenia płatności.


Booster uspakajający dla koni. Szybko redukuje niedobory witamin z grupy B, magnezu i tryptofanu. Wygodna i szybka aplikacja.

Więcej informacji

Nerwowość konia może mieć różne przyczyny, można je podzielić na genetyczne lub związane z warunkami zewnętrznymi. Konie z genetycznymi predyspozycjami mają mniejszą tolerancję na czynniki stresogenne. Jednak wysokie wymagania treningowe i stresujące wydarzenia mają negatywny wpływ na odporność i wydajność wszystkich koni. Sytuacje te zwiększają zapotrzebowanie między innymi na podaż magnezu i witamin z grupy B w diecie. Ich niedobór skutkuje zachwianiem procesów metabolicznych, w szczególności układu nerwowego i działania mięśni, co prowadzi do obniżenia pobudliwość komórek nerwowych, postrzeganego jako rozdrażnienie czy nadpobudliwość. Ponadto magnez wpływa na prawidłową pracę mózgu, odpowiada za dostawę energii do komórek organizmu.

Equina Repax Xpro to silnie skoncentrowany suplement przeznaczony dla koni narażonych na stres, w treningu, biorących udział w zawodach, a także koni hodowlanych. System dawkowania z aplikatorem zapewnia wygodne podanie i szybkie wchłanianie składników odżywczych w każdej chwili. Stabilizuje metabolizm nerwowy, niwelując objawy niedoborów magnezu i witamin z grupy B, zwiększa tolerancję na czynniki stresujące.

Equina Repax Xpro zawiera:

- magnez jako Magnesium Komplex - w postaci 5ciu związków organicznych i nieorganicznych - niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego, wspomaga przewodzenie impulsów w nerwach, zmniejsza uczucie zmęczenia i osłabienia, zapobiega skurczom i osłabieniu mięśni oraz ułatwia koncentrację i zapamiętywanie

- l-tryptofan - aminokwasem egzogenny odpowiedzialny za powstawanie serotoniny, pozytywnie wpływa na samopoczucie koni, łagodzi stan niepokoju

- witaminy B1, B2 i B6 - wspomaganie płynnego metabolizmu systemu nerwowego, a także metabolizm uwalniania energii z węglowodanów i tłuszczów

- witamina B12, kwas nikotynowy, kwas pantotenowy - wspomaga metabolizm  i utrzymanie odpowiedniego poziomu energii, optymalizuje wydajność organizmu

 

Preparat polecany dla koni:

- wykazujących oznaki hipomagnezemi - nerwowość, drżenie, napięcie lub/ i sztywność mięśni, nadwrażliwość na bodźce (patrz także Equina Myofortil, przy obfitym poceniu się Equina Hydrolyt)

- narażonych na stres

- wykazujących brak apetytu na zawodach

- po wypadkach, stresujących zabiegach weterynaryjnych

- w transporcie

- zmieniających stajnię / stado

 

Substancje zakazane (dopingujące): brak.


Premium Selection  - marka Equina bazuje na komponentach jakości premium, co sprawia, że cenne składniki odżywcze przystosowane są do unikalnej fizjologii układu trawiennego koni zapewniające doskonałą strawność i wysoką przyswajalność.

Przystępna dla organizmu forma minerałów i aminokwasów odznacza się wysokim stopniem akceptacji, przy wysokiej biodostępności i skuteczności.

O marce Equina

EquinaVet jest zespołem ekspertów żywienia, lekarzy weterynarii i profesjonalnych opiekunów koni hodowlanych i sportowych. Pracują oni w kierunku rozwoju suplementów diety przez ponad 30 lat. Dyrektor Equinavet - Klaus Beckmann, stworzył znaną i docenianą markę Equistro w 1981 roku. Był zarówno prezesem jak i mózgiem przedsięwzięcia, które stworzyło tak udaną gamę produktów.

Wieloletnie badania pod kątem jakości, przyswajalności i wyników zaowocowały udoskonalonymi recepturami produktów Equina opracowywanymi przez dr Beckmann'a i jego zespół EquinaVet. Miłość do koni i ogłębne zrozumienie żywienia koni jest podstawą sukcesu w opracowywaniu dodatków paszowych, które w wyniku intensywnych badań osiągnęły optymalną wydajność, strawność i wpływ na zdrowie koni.

Marka Equina to najnowsza generacja suplementów paszowych dostępnych w wybranych krajach Europy i świata od jesieni 2007 roku.

Skład i analiza

Składniki w 1 kg: 

białko surowe  2,65 %

tłuszcz surowy  0,0 %

surowe włókno  0,0 %

popiół  12,0 %

magnez 5,20%

l-tryptofan 31 250 mg

witamina B1 3 000 mg

witamina B2 3 000 mg

witamina B6 2 000 mg

witamina B12 100 000 mcg

kwas nikotynowy 8 000 mg

kwas pantotenowy 8 000 mg

Skład: chlorek magnezu, octan magnezu, chlorek wapnia, dekstroza, sorbitol, sacharoza, glukonian magnezu, asparaginian magnezu

Zalecane dawkowanie

Konie duże(500-700 kg): 20 ml - 2x10 ml / dzień.
Małe konie i kuce - połowa zalecanej dawki.

By uzyskać najlepszy efekt, suplement należy podać minimum 2 godziny przed spodziewanymi wydarzeniami, a następnie kontynuować podczas ich trwania. 

Stosowanie: podać bezpośrednio do pyska lub dodać do paszy. 
Ważne: preparat należy pobierać czystym aplikatorem i zamykać zaraz po obraniu dawki. W przeciwnym wypadku produkt może ulec zepsuciu.

Dostępne opakowania: 200 ml z aplikatorem, płyn

Opinie

Napisz opinię

Equina Repax Xpro - booster, odżywia układ nerwowy - 200ml

Equina Repax Xpro - booster, odżywia układ nerwowy - 200ml

Booster uspakajający dla koni. Szybko redukuje niedobory witamin z grupy B, magnezu i tryptofanu. Wygodna i szybka aplikacja.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: